Az első Teleki-kormány

Az első Teleki-kormány

A kormány Az első Teleki-kormány 1920. július 19. és 1921. április 14. között volt hivatalban. Megalakítására a Simonyi-Semadam-kormány Trianon miatti népszerűség vesztése illetve a fehérterror fokozódása miatt került sor. Az előző kormány több tagját is átvette a Teleki Pál gróf által megalakított új kabinet. Miután a kormánypárt részvételével Korányi Frigyes pénzügy minisztert leszavazták a parlamentben, december 2-án a kormány beadta lemondását majd december 16-án újjá alakult. Teleki végleges bukását az 1921. március 26-27-i királypuccsban való részvétele okozta. (Forrás: Wikipédia)

#csoportkép#kormány#miniszter#Nagyatádi Szabó István (1863-1924)#Benárd Ágost (1880-1968)#Sréter István (1867-1942)#Tomcsányi Vilmos Pál (1880-1959)#Bleyer Jakab (1874-1933)#Haller István (1880-1964)#Korányi Frigyes (1828-1913)#Rubinek Gyula (1865-1922)#Teleki Pál (1879-1941)#Ferdinandy Gyula (1873-1960)#Szabó István (1878-1938)
Forrás
Wikipédia
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán