Déry Tibor szobra
Veszprém vármegye, Balatonfüred, Tagore sétányAvatás: 1979. október 28., Avatás: 1989. augusztus 19. Exit (2008.07.06. 20:53): Lőrincze Lajos avatta fel. | Göröntsér Vera (2011.07.31. 15:13): Felavatva: 1979. október 29. (a Déry villa kertjében), majd 1989. augusztus 15. (a Tagore sétányon). Forrás: http://helyismeret.ekmk.hu/Emlekhelyek/ | Ády (2019.11.07. 19:01): Az utolsó stáción?Szoboravatás Balatonfüreden" . .. Itt találom meg azt a földi ruhát, amely pontosan az eszméletem méreteire van szabva" - vallotta Déry Tibor Tamás-hegyi otthonára, Füred és a balatoni táj vonzására utalva.Az 1977-ben elhunyt író fent idézett otthona az akkori idők "zavaros politikai magzatvizében" elveszett, eladásra került. Ám az őrzők 1979-ben emléktáblát állítottak az épület falára, s a kertben szobrot helyeztek el. Ez a szobor Déryt ábrázolja, Sigmond Olivér, füredi szobrász alkotása. A szobor és az emléktábla azonban hamarosan eltávolíttatott, mint az új tulajdonos számára nemkívánatos. Augusztus 19-én a városi tanács közreműködésével Sigmond Olivér alkotása a Tagore sétányra került, ahol ünnepélyes keretek között Lőrincze Lajos avatta fel... ... A Déry-szobor méltó helyen áll; itt ma már méltóbb, mint a Tamás-hegyen. A nagy magyarok körétől övezett parkban végre rehabilitálhatta Füred lakossága e szobrot. Források: Napló, 1989. augusztus 21. (Veszprém, 45. évfolyam, 196 szám)