Pécsi Sándor-dombormű
Budapest, IX. kerület, Bajor Gizi park 1., A Nemzeti Színház bejáratától jobbra és balra elhelyezkedő domborművek egyike.Felállítás: 2002 Göröntsér Vera (2014.01.07. 12:53): A Wikipédiáról: Pécsi Sándor (1922-1972) "kétszeres Kossuth-díjas magyar színész. A 20. század magyar mozijának és színpadjának kivételes tehetségű alakja."Tavaly (2012) lett volna 90 éves - egy nem szakmabeli rajongótól (Civishír): "Közöttük élhettem és elmondhatatlanul sokat tanultam tőlük. Ahogyan egymást figyelték és abban, hogy Pécsi Sándort a legnagyobbnak ismerte el minden kolléga és szerelmese a színháznak. Valahogy mindig tudták, ki az, akit mindig meg kell nézni, mert meg kell élni minden pillanatát újra és újra amikor színpadon vannak."Pécsi Sándor "hitvallása" (ugyanott /is/ olvasható): "Maradj gyermek örökké. Kerüld a feltűnést. Hogy több légy, mint a többi, többet kell élned (főleg szenvedésben) s tenned!!"Bővebben, a már említett forrásokon kívül, a Színészportré sorozatból: http://www.youtube.com/watch?v=kaJDkgnoQco Források: http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9csi_S%C3%A1ndor_(sz%C3%ADn%C3%A9sz)#cite_note-2 http://www.civishir.hu/kultura/kivalo-szinesz-volt-nem-hos-90-eves-lenne-pecsi-sandor/0318092935