Frédéric Joliot-Curie
Budapest, XII. kerület, Krályhágó tér, A Királyhágó tér közepe felé állt az alkotás.Felállítás: 1959. október 4. Ády (2009.04.24. 10:16): Frédéric Joliot-Curie atomfizikus emlékművét és rajta Marton László szobrászművész által készített mellszobrát 1959. október 4. avatták fel. Az avatáson beszédet mondott Fernand Vignet, a Béke Világtanács főtitkára.A hatalmas betonarchitektúrával kiegészült művet az ezredfordulón, a tér átépítésekor elszállították. A város köztéri szobrait gondozó Budapest Galéria a Lajos utcai kiállítóudvarban helyezte el, onnan azonban nem sokkal később ellopták. De szerencsére, a gipszminta azonban megvolt, a mellszobrot újraöntötték, és várja, hol is helyezzék el.2010-ben sikerült helyet találni az alkotásnak a KFKI területén állították fel újra. | Ády (2010.09.18. 16:09): Érdekes felfedezést tettem! A Kulturális Örökség Napjai keretein belül be lehetett menni a KFKI-ba megnézni az atomreaktort. A reaktor épülete előtt meglepődve tapasztaltam, hogy ott áll a Joliot-Curie mellszobra. Ezekszerint az öntöde udvaráról valamikor ide került, és itt lett újra felállítva. | ocsovai andrás (2020.02.26. 13:18): A "Filmhíradó" tudósítása az avatásról: https://filmhiradokonline.hu/watch.php?id=15160