Pécsi Sándor
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye, Sárospatak, Kazinczy Ferenc utca, Az Iskolakertben, az Internátushoz vezető úton áll. Jobb oldal, harmadik szobor.Avatás: 1984. augusztus 19. TundeK62 (2009.05.21. 23:45): Az egyetlen színész, akinek mellszobrot állítottak az Iskolakertben. "Pécsi Sándor (Sajószentpéter, 1922. március 18. - Budapest, 1972. november 4.) kétszeres Kossuth-díjas magyar színész. A 20. század magyar mozijának és színpadjának kivételes tehetségű alakja." Forrás, és az életrajz további része: http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9csi_S%C3%A1ndor_(sz%C3%ADn%C3%A9sz)