125 éve épült az első zsilip-emlékkő
Somogy vármegye, Siófok, Krúdy sétány, A hajóállomás mellett a Zsilip bejáratánál található az emléktábla., Nem köztéri: Egyéb intézmény területeFelállítás: 1988. október 18., Elbontás: 2022 Ády (2009.08.07. 21:31): A Balatonon 1863-ban Sió-zsilipet nyitottak, melynek fő feladata a vízszint-szabályozás volt. A fazsilipet vasszerkezetből készült zsilip 1893-ban váltotta fel.2022-ben a zsilip átépítéskor lebontották."125 ÉVE ADTÁK ÁT A SIÓFOKI ZSILIPETEmlékülést rendez Siófokon a Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság, a Magyar Hidrológiai Társaság Közép-dunántúli Területi Szervezete abból az alkalomból, hogy 125 éve adták át a Balaton vízszintszabályozását megoldó első Sió-zsilipet. A kedden délután Siófokon a Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Minisztérium üdülőjében megnyíló tanácskozáson több tudományos előadás hangzik el.... ... Az emlékülés keretében dr. Varga Miklós környezetvédelmi és vízgazdálkodási minisztériumi államtitkár emléktáblát leplez le a siófoki zsilipnél." Források: Idézet: Somogyi Néplap, 1988. október 17. hétfő (44. évfolyam, 248. szám)