Radics Béla síremléke
Budapest, VIII. kerület, Fiumei út 16., Az árkádsor előtt 11. parcellában, Nem köztéri: Temető, sírkertAvatás: 1932. szeptember 5. Neszták Béla (2009.09.23. 14:13): Sírkövön álló férfi alak, hónaljában hegedűvel | Ády (2020.06.21. 16:33): "- Leleplezték Radics Béla síremlékét. Radics Béla síremlékét, amely Siklódy Lőrinc szobrászművész alkotása, hétfőn délután leplezték le a Kerepesi-temetőben. Az egyházi szertartás után dr. Jánossy Jenő dalszerző mondott avatóbeszédet, majd az egyesített cigányzenekarok XXXVI. Rács Laci vezetésével eljátszották Radics Béla legszebb nótáját: a "Megállók a keresztútnál . . ." című dalt." Források: 1Pesti Hírlap, 1932. szeptember 6. kedd (54. évfolyam, 199. szám) | Dénes Ildikó (2020.06.21. 16:36): Radics Béla (1867 - 1930) magyar cigányprímás, zeneszerző. Művei:Megállok a keresztútnál... A faluban nincs több kislány, csak kettő Csendes ember lett belőlem Szép kisasszony, de haragszom magára "Írt magyar nótákat (Megállok a keresztútnál...), keringőket (Titánia), kesergőket, indulókat, polkákat." "Apja zenekarában játszott, majd 1885-ben átvette az együttes vezetését. Fővárosi szállókban, jelentős bálokon, uralkodók és híres muzsikusok számára muzsikált. Gyakran szerepelt külföldön, többek között Monte-Carlóban, Párizsban, Londonban, s hosszabb ideig Baden-Badenben. Játékát Debussy, Pablo Casals és Erich Kleiber is szívesen hallgatta. A Magyar Rádióban az adások megindulása óta szerepelt." Források: 1https://hu.wikipedia.org/wiki/Radics_B%C3%A9la_(cig%C3%A1nypr%C3%ADm%C3%A1s)2https://mek.oszk.hu/00300/00355/html/ABC12527/12575.htm3http://intezet.nori.gov.hu/nemzeti-sirkert/budapest/fiumei-uti-temeto/radics-bela/https://filmhiradokonline.hu/watch.php?id=9345