Homo Faber - Amerigo Tot síremléke
Budapest, XII. kerület, Németvölgyi út 99., A Farkasréti Temető 1-es parcellájában 1-585/586-os sírhely., Nem köztéri: Temető, sírkertAvatás: 1989. március 23. Ády (2009.09.27. 21:40): Amerigo Tot /Tóth Imre/ 1909-1984Itáliai magyar szobrászművész, grafikus, illusztrátor.A síron található trónon ülő kagylót tartó fiú szobrát Melocco Miklós Kossuth-díjas szobrászművész készítette. Ennek a szobornak a kőtrónus nélküli változata a székesfehérvári Mátyás király-emlékmű egyik mellékalakja http://www.kozterkep.hu/~/78/matyas_kiraly_emlekmu_szekesfehervar_melocco_miklos_1990.html#photo-88942"A SZOBRÁSZ SÍREMLÉKE Amerigo Tot síremlékét - Meloeco Miklós szobrászművész alkotását - március 23-án avatták fel a Farkasréti temetőben. A művész síremlékénél Knopp András, művelődési minisztériumi államtitkár mondott beszédet. Az avatóbeszédet követően Varia Imre szobrászművész emlékezett meg Amerigo Tótról... " A cikk folytatása: https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/kozterkep/photos/u148-a6899-5dcd1d34e9ba4-d8c8647a631a1097e732db04_1.jpgSírfelirata:Homo faber Mortuus est in memoriam "Magyar szobrász Olaszországban, a magyar szellemi élet jelenléte Európában. Emléke él pergő olasz nyelven és magyarul."Amerigo Tot művei nálunk: http://www.kozterkep.hu/a/35/amerigo_tot.html Források: Új Tükör, 1989. április 16. (26. évfolyam, 16. szám)