Három tavasz
Fejér vármegye, Dunaújváros, Római körút, Római városrész, Petőfi iskola előtti parkFelállítás: 1989 Dr. Pinczés Sándor (2009.10.02. 15:59): 1989-ben a rendszerváltás előtti évben sok gyűlést rendeztek az emlékkő előtt, és több tüntetésnek is befejező helyszíne volt. Aztán jelentősége alábbhagyott... Később a domborműves táblát levették - nem rongálással, tervszerűen. 2012-ben új tábla került a kőre az alábbi szöveggel: "A fának lombokat hoz a tavasz"Petőfi Sándor: Az emberiség sorsa A PETŐFI SÁNDOR ÁLTALÁNOS ISKOLA FENNÁLLÉÁSÁNAK 40. ÉVFORDULÓJÁRA Dunaújváros, 2012. március hava