Felszabadulási emlékmű
Hajdú-Bihar vármegye, Hajdúszovát, Hősök tere, A Hősök terén van az emlékoszlop.Felállítás: 1949 Gyurkóné Edit (2009.10.21. 11:37): "Ez az emlékmű is a Hősök terén található, a II. világháborús emlékműhöz közel. 1949-ben helyzték el a centenáriumi emlékoszlopot. Felirata: 1848-49. A szabadságharc emlékére. 1945. április 4. 1944. október 9. 1919. május 21."