Emlékmű a kolerajárvány áldozatainak emlékére

Emlékmű a kolerajárvány áldozatainak emlékére

Békés vármegye, Békéscsaba, Kórház utca, A Széchenyi ligetben áll az emlékmű.Felállítás: 1831 TundeK62 (2009.11.29. 23:41): A Széchenyi liget a kórház mögött van. Régebben a kórház területe nem volt lezárva, és egy kis utcán át jártunk át a ligetbe sétálni. Az 1831-es nagy kolerajárvány áldozatainak állít emléket ez a rózsaszín márványból készült obeliszk. Gyakorlatilag kétezer ember tömegsírja fölé emelték az emlékművet. A kolerajárvány 1831. július 25-én kezdődött, és szeptember 6-án lett vége, az emlékmű felirata szerint. Az obeliszket a városi elöljárók állíttatták.Az egyik oldalon szlovák szöveg van, a másikon felekezetek szerint vannak felsorolva az áldozatok számai. Legtöbb áldozatot, 1651 embert az evangélikusok veszítettek el. A nem nagyon magas obeliszket egy földhalmon helyezték el.

#emlékhely#emlékmű#evangélikus#márvány#református#római katolikus#zsidó vallás
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán