Angyalkák
Budapest, XII. kerület, Tamási Áron utca 39., A 112-es busz Thomán István utcai végállomása közelében.
A kert utcafelöli részén, ezért kintről is látni., Nem köztéri: Egyéb kert, park vagy udvar Ády (2009.12.10. 15:09): A kertet az Oroszlánokon lovagoló Puttók http://www.kozterkep.hu/~/6641/_oroszlanokon_lovagolo_puttok_budapest_n_a_n_a_.html miatt kerestem fel. Fotózás közben találtam rá, ezeket a kedves angyalkákra. A házban lakó hölgy mesélte, hogy egy vidéki templomot leromboltak és a szobrok pusztulásra voltak ítélve. Egy arra járó ismerőse, összeszedte őket és elhozta a hölgynek. Így a kertbe felállítva készült belőlük egy kis díszkút - csobogó.