1848-as emlékmű

1848-as emlékmű

Békés vármegye, Füzesgyarmat, Kossuth utca, Fő térFelállítás: 1948 Dr. Pinczés Sándor (2010.03.17. 00:30): A város polgárai állították az 1848-49-es emlékművet a forradalom és szabadságharcban résztvevő 193 füzesgyarmatinak és az események során hősi halált halt vagy eltűnt polgároknak.2006 táján gyűjtöttem.Nagy László visszaemlékezése: " Néztem, itt járva az akkori piactéren, ahogy a kômûves, ha jól emlékszem Slifka József készítette és tette az üveg alá Kossuth, Petôfi és a többi 48-as forradalmár képét. Majd cementes habarccsal befröcskölte az oszlopot. Ma már, ôrizve nagyobb részben eredeti formáját, nemes anyaggal fedett a 62 éves emlékmû. Nagy ünnepség volt itt akkor március 15-e 100 éves jubileumán." Ebben az évben ismét megújult az emlékmû Balázs Gergely lelkes kis csapata szépítette meg az ünnepi alkalomra, hogy Széchenyi - Batthyányi - Kossuth Lajos és Petôfi Sándor ismét régi fényében nézzen le ránk. Ôk itt együtt vannak és akkor 1848-ban is együtt dolgoztak a nemzet felemelkedésért. " Források: http://www.fuzesgyarmat.hu/storage/upload/documents/amondo-201403-pdf_2014032885622_57.pdf

#1848/49-es forradalom és szabadságharc#emlékhely#emlékmű#gránit#modern művészet#mészkő
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán