1848-49-es emlékmű
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye, Bodrogkisfalud, Vöröshadsereg út 27., Tokaj felé haladva a sorompó után balraFelállítás: 1896 Kiss Katalin (2010.03.19. 09:37): Az 1848-49-es szabadságharc idején Klapka György kétszer aratott győzelmet 1849. januárjában a császári csapatok felett Bodrogkisfalud közelében. A győzelem emlékére és a csatákban elesettekre emlékezve állíttatta az emlékművet a Zempléni Magyar Honvédegylet. A közelmúltban az EU társfinanszírozásával, az Európa Terv keretében felújították az emlékhelyet. | Hőgye Lajos Tibor (2020.11.13. 10:36): Az emlékműbe 1942-ben belecsapott a villám és a felső részét letörte. A vármegye részéről megindított helyreállítási munkálatokat a ll. világháború félbeszakította, s azt csak 1948 után fejezték be. Források: 1Takács László: Bodrogkisfalud története 244. o.