Cinkotai országzászló
Budapest, XVI. kerület, Furmint utca, A csömöri HÉV elágazása után, egy háromszög alakú bokros terület közepén áll egy kis halmon. A 3 sz. főközlekedési út Szabadföld útnak nevezett részéről,valamint a gödöllői Hév-ről is látni a hatalmas fák között.Felállítás: 1936. május 31. Urmánczy (2011.02.09. 14:40): A cinkotai iparosság kezdeményezésére állították fel 1936 május 31.-én. Burius Lajos az Önálló Iparosok Körének elnöke,Varga Lajos iparos,Udvardy István bíró, Skultéthy Katalin Pozsonyból Cinkotára helyezett tanítónő és dr. Javornitzky Jenő az Ereklyés Országzászló Nagybizottsága nevében mondtak avatási beszédeket. Az országzászló szimbólumainak nagy részét 1948-ban eltávolították és Szabadságzászlóvá minősítették át. 2017 novemberében próbálták visszaalakítani az eredeti fotók alapján.