Akasztódombi oszlopos Pietà
Győr-Moson-Sopron vármegye, Mosonmagyaróvár, Timár u. 3, A kis picinyke Tímár utca végén egy kis terecskén találhatóFelállítás: 1653 Neményi Margó (2011.05.10. 19:31): Ez a Piéta szobor azokról az emberekről emlékezik meg akiket a törvény szerint halálra ítéltek, s a szobor címe alapján akasztófára küldtek. Egy k.b. 3m. magas hasáb alakú oszlop tetején Szűz Mária az elalélt Krisztus testét tartja a kezében. Az oszlopon feltüntetett szöveg német nyelvű, az 1996-os restaurálásakor magyar nyelvű feliratot helyeztek el az oszlop alatt.Egy másik táblán helyezték el a támogatók neveit, valamint a restaurátor, Szűcs László nevét.A szobor helyi védelem alatt áll.