Bozsik József és Puskás Ferenc
Budapest, XVIII. kerület, Szegfű utca 10., A Jerikó Keresztény Humán Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola bejáratában van.Felállítás: 2008 Hársch Ferenc (2011.05.16. 10:01): A volt Kertvárosi iskolában tanult az 1930-as években Puskás Ferenc és Bozsik József az Aranycsapat két legendás kispesti játékosa."A magyar labdarúgás e két kiemelkedő egyéniségének nem csak szülővárosa, de pályafutásuk meghatározó helyszíne is Kispest. A két kisdiák, ha csak tehette, az iskola közelében, a kispesti Lipták-grundon kergette a rongylabdát. Ez volt a focista csemeték második - ha nem első - otthona, itt kerültek a foci bűvöletébe, s itt lettek életre szóló barátok is" (Részlet Gajda Péter polgármester avatóbeszédéből)