Szelepcsényi György

Szelepcsényi György

Komárom-Esztergom vármegye, Esztergom, Szent István tér 10., Az ószeminárium épületének homlokzatánFelállítás: 1861 Törölt Tag - 201 (2011.06.29. 18:31): Szelepcsényi György esztergomi érsek életnagyságú szobra a Szent Adalbert Képzési Központ bejáratánál, a jobb oldali falfülkében látható. Az utókor így fejezte ki iránta érzett háláját, amiért annak idején 1668-ban életre hívta a Seminarium Marianumot, a mostani intézmény egyik elődjét.A jelenlegi 10.000 nm-es esztergomi épületbe kerültek át 1861-ben a nagyszombati Marianum és Stephaneum növendékei, ezért is díszítik az épület homlokzatát a két elődszeminárium alapító érsekeinek, Szelepcsényi Györgynek és Oláh Miklósnak szobrai. Mindkét alkotás a német származású Andreas Halbig munkája.Sokáig az egyik fülkébe Pázmányt tervezték, de végül mégsem Ő került ide.

#emberábrázolás#szobor#épületkép#díszítőművészet#mészkő#római katolikus#Szelepcsényi György (1595-1685)
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán