Márkosfalvi Sipos Gyula
Fejér vármegye, Székesfehérvár, Malom utca, Az alkotás a tiszti klub előcsarnokában került felállításra.Felállítás: 2011. július 18. Aerdna (2011.09.08. 10:36): Márkosfalvi Sipos Gyula magyar királyi ezredes a 17-es Székesfehérvári Honvéd Gyalogezred parancsnoka volt 1915 májusától 1918-as év végéig. A város 1918-ban díszpolgárává választotta a hős ezredest. " A 17-esek a háború idején tették a dolgukat, a nehéz körülmények ellenére. A háborúban többször újra feltöltötték az állományt, rendkívüli mértékű emberveszteségeket szenvedtek el. Hazatérésük után a katonáknak mindössze egy rövid éljenzésben volt részük, majd szélnek eresztették őket. Munkanélküliség, éhezés várt rájuk a háborút követően.", A 17-es Gyalogezrednek 1928-ban emeltek méltó emlékművet a Zichy ligetben, melyet Bory Jenő készített, és most kiváló parancsnokuknak is méltó emléket kívántak állítani itt a 17-es Gyalogezred valamikori laktanyájának épületében. " Az alkotás avatására 2011. július 18-án 14 óra 45 perckor került sor, a 17. Honvéd Gyalogezred emléknapján, ennek az emléknapnak a keretében mutatták be ifj. Damó Elemér Honvédtiszt az I. világháborúban című könyvét is, illetve az emléknap záró eseménye a 17-es Gyalogezred emlékművének megkoszorúzása volt.", forrás: http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_86703 , http://mult-kor.hu/20110719_szobrot_kapott_a_honved_gyalogezred_egykori_parancsnoka_szekesfehervaron Képek még a készülő szoborról és alkotójáról: http://krajczaros.uw.hu/2011galeria.html