Dr. Springer Ferenc

Dr. Springer Ferenc

Fejér vármegye, Gárdony-Agárd, Tópart utca, Az alkotás az agárdi kikötőben található.Felállítás: 2011. szeptember 24. Aerdna (2011.09.26. 08:21): "A Springer Ferenc Emlékbizottság kezdeményezésére évekkel ezelőtt elkezdődött egy folyamat, melynek eredményeképpen Dr. Springer Ferencnek, a Velence-tavi Intéző Bizottság egykori vezetőjének, a tógazdának emléket állítottak 2011. szeptember 24-én 11.00 órakor Agárdon, a kikötőben, a tó partján."," Az alkotás közadakozásból valósult meg, Feri bácsi egykori ismerői, tisztelői gyűjtést kezdeményeztek, hogy megvalósulhasson a szobor felállítása. Három és fél millió forint gyűlt össze, melyet magánemberek, cégek, illetve a Nemzeti Kulturális Alap biztosított. Az NKA ötszázezer forint vissza nem térítendő támogatást nyújtott a szobor elkészítéséhez. Egy adományozó az alkotás anyagához biztosította a bronzot.",Az alkotás posztamensének felirata: Dr. Springer Ferenc --- "A legendás szakember nevéhez fűződik sok egyéb mellett a Velencei-tó partrendezése, a tó környékének és az üdülőövezetek mintegy húsz évig tartó fejlesztése: amelynek során 25 kilométernyi partfal épült ki, tízmillió köbméter iszapot mozgattak meg, megszületett 23 kikötő, két víztározó, kialakították az evezőspályát." - írja a Fejér Megyei Hírlap 56. évf. 225. száma, 2011. szeptember 26-án (hétfőn), az avatás után. Az eseményen jelen voltak: Tóth István, Gárdony polgármestere, Szabó Mátyás, a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság egykori igazgatója, Martinovich Endre, a Velencei-tavi Vízisport szövetség egykori elnöke, L. Simon László, a körzet országgyűlési képviselője, és Soltész Miklós szociális, család-, és ifjúságügyért felelős államtitkár. Források: Fejér Megyei Hírlap, 2011. szeptember 16. péntek, címlap

#emberábrázolás#szobor#bronz#Springer Ferenc (1863-1920)
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán