Szisz Ferenc mellszobra
Békés vármegye, Szeghalom, Szabolcs vezér utca 3., A Városi Sportcsarnok bejárata előtti fogadótéren.Felállítás: 2006. augusztus 4. elke (2012.01.05. 12:42): Szisz Ferenc Szeghalom szülötte. Franciaországba való kitelepedése után ő nyerte meg az első Grand Prix-t a Renault színeiben. Kiváló szerelő volt. Gyors kerékcseréi, kiemelkedő vezetői rutinja révén toronymagasan verte meg a mezőnyt. Sírja Franciaországban található.5/4-es bronz mellszobor mészkő posztamensen, bronz betűkkel. | kectam (2019.06.24. 22:48): Az avatóbeszédet Macsári József polgármester tartotta. A szobrot Macsári József polgármester és dr. Oláh Ernő címzetes főjegyző leplezte le. Források: Békés Megyei Hírlap, 2006. augusztus 5. - 20. oldal - https://library.hungaricana.hu/hu/view/BekesMegyeiNepujsag_2006_08/?pg=83&layout=s