Kádár János síremléke
Budapest, VIII. kerület, Fiumei út 25,, A Munkásmozgalmi Pantheontól balra, a 12-es oldalparcellában látható., Nem köztéri: Temető, sírkertAvatás: 2004. július 3. ATTILA SISKOVITS (2012.03.29. 21:50): Kádár János (cca. 40 cm átmérőjű) bronz portrédomborműve Vörös gránit sírkőfedlapon, ötágú aranycsillagok között van elhelyezve.A műalkotás alatt, a Kádár János Baráti Kör által gravíroztatott felirat:"Ott voltam, ahol lennem kellett.Azt tettem, amit tennem kellett."(Érdeklődésre számot-tartó fejlemény: ....Kádár János születésének 100. évfordulóján mobil mellszobrot állított a Kádár János Baráti Kör a Fiumei úti sírkertben. A szobrot Várhelyi András szobrászművész faragta mészkőből. " Egyelőre nem tudni, hogy mi lesz a sorsa a szobornak a május 26-i avatás után, a baráti kör elnöke, Moravcsik Attila szerint nem valószínű, hogy bárhol is kiállítják majd. Ha megadták is volna az engedélyt, sokan figyelmeztettek, hogy a jelenlegi politikai légkörben nincs értelme tartósan kint hagyni a szobrot - mondta Moravcsik az Index.hu-nak.", Az Index úgy tudja, hogy a temető igazgatója nem adott engedélyt a szobor felállításához Kádár János sírja mellett, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő pedig még nem döntött az ügyben, ezért a szobrot a szombati felavatása után átszállítják a Munkáspártból kivált Magyarországi Munkáspárt 2006 egyik épületébe.) http://www.origo.hu/itthon/20120526-biszku-bela-is-elment-a-kadarszoboravatora.html http://www.origo.hu/itthon/20120526-videoriport-kadar-janos-szobranak-avatasarol.html | ATTILA SISKOVITS (2012.03.29. 21:50): ca.