Urmánczy Nándor-emlékpad
Budapest, Margitsziget, A Szent Mihály-templom előtti sétányon, egy platán alatt állt., A Szent Mihály-templom előtti sétányon, egy platán alatt állt.Felállítás: 1942. október 25. Sila (2012.04.11. 13:15): Az emlékpadot 1942 októberében az Erdélyi Férfiak Egyesülete emelte az Országzászló-mozgalom elindítója, Urmánczy Nándor tiszteletére a Margitszigeten, a Szent Mihály-templom homlokzata előtti sétány egyik platánja alatt, ahol Urmánczy mindig szívesen időzött. A 3 x 2 x 1 méteres mészkőpadot Siklódy Lőrinc készítette. A pad egyik oldalán csorgó, a másikon kis oszlop állt három, mélyített domborművel, melyek Urmánczy profilját, az Ereklyés Országzászlót, illetve az Erdélyi Férfiak Egyesülete címerét ábrázolták. A reliefeket Füredi Richárd készítette. "A revíziós mozgalom öndicsérete jegyében" készült emlékművet a II. világháború után eltávolították Források: 1. Uj Idők 48. évfolyam 45. szám 556. oldal; 2. Zeidler Miklós "A magyar irredenta kultusz a két világháború között" http://mek.niif.hu/06000/06030/06030.pdf