1848-49-es emlékmű

1848-49-es emlékmű

Hajdú-Bihar vármegye, Konyár, Rákóczi utca, A református templom kertjében áll.Felállítás: 1890 TundeK62 (2014.03.13. 23:56): Kerestem, és találtam. Egy évekkel ezelőtt fotózott emlékművet.A megye egyik legrégebben állított, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékére emelt obeliszk áll Konyáron, a műemléki református templom kertjében. Sajnos az emlékmű pontos felirata nem látszik a képeken a sűrű növényzettől. Remélem lesz alkalmam még visszamenni, és pontosítani a műlapon.Vegyétek fel ma reggel a kokárdát, és menjetek 15-én ünnepelni. Debrecenben ezt mindig a legnagyobb biztonság közepette lehetett megtenni.

#1848/49-es forradalom és szabadságharc#emlékhely#emlékmű#gránit#református
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán