Glatz Oszkár

Glatz Oszkár

Nógrád vármegye, Buják, Kossuth Lajos utca 3., A Glatz Oszkár Művelődési Központ előtt.Avatás: 1996, Avatás: 2012 András (2012.09.19. 17:15): A bujáki iskolát Szent-Györgyi Albertról nevezték el, mert a családnak a községhez közel voltak birtokai és a kis Albert pár évet itt járt iskolába. A szobor pedig azért kerülhetett ide, mert a festő itt alkotott, és németországi hazatérte után itt telepedett le. Modelljei a falu lakóiból tevődtek össze, előszeretettel festette a népviseletes lányokat, asszonyokat és a férfiakat, gyerekeket. " Glatz Oszkár (Budapest, 1872. október 13. - Budapest, 1958. február 23.) magyar naturalista festő nagybányai posztimpresszionista stílusban. Erőssége az alakábrázolás, a mozgás ábrázolása, a plain air festés, a táj és az ember bensőséges egységének ábrázolása, a népviseletek megörökítése. http://hu.wikipedia.org/wiki/Glatz_Oszk%C3%A1r"

#emberábrázolás#szobor#mészkő#Glatz Oszkár (1872-1958)
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán