Góthné Kertész Ella és Góth Sándor síremléke
Budapest, XII. kerület, Németvölgyi út 99., 6. körönd, 1-5 sírhelyFelállítás: 1939. március 26. lig (2012.11.30. 18:14): 1939. március 26-án, vasárnap délben avatták Góthné Kertész Ella színművésznő síremlékét, a Farkasréti temetőben. Hét év múlva aztán találkoztak a világnagy égi színpadon férjével, Góth Sándorral, akinek porhüvelyét szintén itt helyezték el. A síremlék kettejüknek készült, hiszen a színpadon is nagyon össze voltak nőve. Karakterszínészek voltak, leginkább könnyed, az élet napos oldalán játszódó darabokban játszottak. Járták az élet könnyű táncát, siklottak, mint jókedvű halak az akváriumban.A síremlék homlokfalára Rabindranath Tagore következő sorait vésették: "Enyhe szellővé leszek és úgy cirógatlak téged, Ablakodon át bevilágít majd mosolyom a szobádba - Míglen alszol, elpihenek a kebleden És ott rejtezem majd két szemed csillagában Egész valódban... Ott rejtezem majd a lelkedben."S még valami. A sírra nincs felvésve Kertész Ella születésének dátuma, mert egy hölgy esetében ez nem túl lényeges. Források: A korabeli napi sajtó, és színházi lapok