Mária Terézia mellszobra

Mária Terézia mellszobra

Csongrád-Csanád vármegye, Szeged, Dóm tér, Dóm tér, déli árkád.Avatás: 1933, Avatás: 2000. december 21. H.István (2014.03.13. 12:19): Mária Terézia (1717-1780), Magyarország királynője 1740-től haláláig. Az itt bemutatott mű, a használt forrás szerint: "Egy kortárs bécsi szobrász művének hivatalos célú másolata lehetett." Fehér márványból készült, másfélszeres életnagyságú. 1933-tól valószínűleg 1946-ig volt látható a Nemzeti Emlékcsarnokban. Bánvölgyi László restaurálta, és 2000. december 21-én újraavatták. A leírásban használt forrás írja az alkotásról: "Igényes, barokkos ízlésű szoborportré, amelyen a császárné nemes tartása, előkelő megjelenése az aprólékosan megformált részletek, puha anyagszerűséggel ábrázolt ruharedők öleléséből bontakozik ki." Források: http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/telepulesek_ertekei/szeged/a_nemzeti_emlekcsarnok/pages/011_deli_arkadok.htm

#emberábrázolás#szobor#barokk#márvány#Mária Terézia (Magyarország: királynő) (1717-1780)
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán