Petőfi Sándor
Hajdú-Bihar vármegye, Hencida, Kossuth tér, A község főterének számító parkban áll. TundeK62 (2013.08.03. 21:41): Jót nevettem magamban, amikor Hársch Feri a múltkor hozzászólt a Sárrétudvariban álló Petőfi-szoborhoz, hogy mennyire idősnek néz ki a költő. Ez a műlap akkor már szintén úton volt, és azóta is várakozik. Aztán rájöttem, hogy én ezt a műlapot, pont július 31-én szeretném feltölteni (Petőfi feltételezett halálának évfordulóján). Aztán a nagy nyári meleg miatt egészen másképp alakultak a napjaim, tehát pár nap csúszás. Az alkotásról semmit nem lehet tudni, azon kívül, hogy Hencida főterén, a parkban áll.Illetve számunkra lényegtelen adatot lehet olvasni a talapzaton: "Hencida község önkormányzatának adományozta Koszta Vilmos és családja Erdélyből".Talán nem kellett volna köztérre tenni...Ennél borzalmasabb szobrot csak Vámospércsen láttam - pedig pár Petőfi-szobrot fotóztam már.