Urmánczy Nándor-emlékpad
Budapest, Margitsziget, Zielinski Szilárd sétány, Keresd meg a szigeti Víztoronyt, annak pesti oldalán a sétány mellett meglátod az emlékpadot.Felállítás: 2013. október 1. ocsovai andrás (2013.10.09. 12:17): 1942-ben egy érdemes társaság emlékpad állításával emlékezett meg báró Urmánczy Nándorról. Az akkor felállított emlékpad részleteit a http://www.kozterkep.hu/~/17465/Urmanczy_Nandor_emlekpad_Budapest_1942.html műlap ismerteti. Az ismertetőben szerepel, hogy az alkotás "lebontott". Írják, mondják azt is, hogy bombatámadás következtében megsemmisült. Más "forrás" szerint a történelem vihara elpusztította.A "történelem", ha átélik, segít a megújulásban.Kellő összefogással megújult Urmánczy Nándor emlékpadjai is. Ennek részleteiről itt olvashatsz: https://www.csepel.hu/hireink/archiv/item/4855-ismet-all-az-urmanczy-emlekpad-a-megujulo-margitszigeten Ha összehasonlítod a két pad képeit nyilvánvaló az eltérés. Az új pad két domborműve az eredeti másolata, Új az Erdélyi Férfiak Egyesületének most bronz címere. Más a domborműveknek helyet adó pad kialakítása is. A hely a régi.Módy Péter más munkáiról:http://kalohirek.hu/hir/kalocsa/2013-09-10/39008/szent_peter_es_pal_visszatert_ndash_visszakerultek_a_szobrok_a_nagytemplom_tetejere Dani Gyula tevékenységéről: http://www.dorkft.gportal.hu/Ez a köszönet minden köztéri művészeti alkotást kedvelő, szerető ember nevében is elhangzott: https://www.csepel.hu/hireink/archiv/item/4855-ismet-all-az-urmanczy-emlekpad-a-megujulo-margitszigetenNémeth Szilárd ünnepi beszédéből: "Nem elmulasztva köszönjük továbbá Nagy Zsoltnak, az eredeti relief-ek tulajdonosának, hogy azokat a rendelkezésünkre bocsátotta."