Altorjay Erzsike síremléke

Altorjay Erzsike síremléke

Románia, Nagyvárad (Oradea), Republicii, A Barátok templomának kertjében áll., Nem köztéri: Egyéb kert, park vagy udvarAvatás, Avatás: 1912 TundeK62 (2014.02.01. 23:56): A váradolaszi temetőt 1980 és 1990 között számolták fel. Akkor, a legszebb, művészileg legértékesebb síremlékeket a Barátok templomának kertjében helyezték el. Ezt a szép, szecessziós síremléket egy kislány emlékére, az 1912. július 4-én, 14 éves korában elhunyt Altorjay Erzsike emlékére emelték. A szoboralak jobb keze az idők folyamán megsérült, és legutóbb láttam, hogy sikerült pótolni. Az angyalalak nyári időben elvész a dús növényzet között. Konkrétan egy hatalmas banánfa árnyékában áll, amitől alig látszik.Az alkotást legutóbb többen is, tüzetesen végignéztük, de nem találtunk szignót rajta.Az egykori temető helye még élénken foglalkoztatja ma is a nagyváradi magyarokat. Érdemes megnyitni az adalékoknál szereplő linkeket, hogy milyen események színhelye most a nagymúltú temető, ahonnan eredetileg ez a síremlék is származik. Források: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1rad-olaszi_Szentl%C3%A9lek_ki%C3%A1rad%C3%A1sa_pl%C3%A9b%C3%A1niatemplom

#emberábrázolás#szobor#szecesszió#márvány#római katolikus#síremlék
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán