Vásárhelyi Pál domborműve
Budapest, XXI. kerület, Széchenyi István utca 95, Az iskola bejáratától balra, Nem köztéri: Oktatási intézmény területeAvatás: 1988. október 3. Domby (2014.04.03. 17:40): Csepelen 1987-ben kezdte meg működését az iskola, mely a következő évben felvette a Vásárhelyi Pál Kereskedelmi Szakközépiskola nevet, s így lett ismert."Bédiné Dancs Zsuzsanna igazgató ünnepi beszédében a negyedévszázados szakközépiskola történeti múltját idézte fel. Iskolánk a Csepel-szigeten, a Kis-Duna partján, nagyon szép környezetben, Zoltai István Ybl-díjas építész tervei alapján épült. 1988-ban intézményünk felvette Vásárhelyi Pál, a reformkor legkiválóbb vízimérnökének nevét. Ő volt az, aki Széchenyi munkatársaként felismerte, hogy a kereskedés a nemzetgazdaság fő forrása és ennek fejlesztése a folyamszabályozással biztosítható. Az eltelt években iskolánk falai közül több ezer - a gazdasági életben jól eligazodó, nyelveket ismerő, informatikai ismeretekkel rendelkező - tanuló került ki. Diákjaink tanulmányi és sportversenyeken elért helyezései bizonyítják tudásukat és szorgalmukat - emelte ki beszédében az igazgató. A továbbiakban elmondta, hogy jubiláló iskolájukban a külső piaci igényeknek megfelelően elsősorban a kereskedelemre, a számítástechnikára és a nyelvoktatásra helyezik a fő hangsúlyt." http://csepel.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=4343:25-eves-a-vasarhelyi-pal-kereskedelmi-szakkozepiskola&catid=1:helyi-hirek/A híres vízimérnökről, életéről bővebbet megtudhatunk: http://www.mek.oszk.hu/00300/00355/html/ABC16241/16535.htmA domborművet a csepeli illetőségű szobrász 1987-ben, az iskola megnyitása alkalmából készítette. Források: http://csepel.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=4343:25-eves-a-vasarhelyi-pal-kereskedelmi-szakkozepiskola&catid=1:helyi-hirek/ | Ády (2019.11.27. 10:58): "- Vásárhelyi Pál nevét vette fel hétfőn a Csepelen nemrég átadott kereskedelmi szakközép- és szakmunkásképző iskola. Az ünnepségen felavatták a csepeli születésű H. Varga Ilona szobrászművész ajándékát, a Vásárhelyi Pált ábrázoló bronz domborművet." Források: Népszava, 1988. október 4. kedd (116. évfolyam, 237. sz.)