Griger Miklós
Fejér vármegye, Bicske, Hősök tere , Az alkotás a régi községháza előtt, a templom háta mögött állt.Felállítás: 1938. szeptember 25. Aerdna (2014.10.14. 22:19): 1938. szeptember 25-én, vasárnap avatták fel Griger Miklós (1880-1938) plébános, országgyűlési képviselő mellszobrát Bicskén, melyet a település lakóinak közadakozásából állítottak fel még halálának évében.Az avatás a plébános arcképének leleplezésével kezdődött, melyet a község tanácstermében helyeztek el. Az ünnepi beszédet Szüle József református tiszteletes mondta. Ezt követően a községháza előtti téren, melyet Griger Miklósról (ma Hősök tere) neveztek el, felavatták Várdiák Ferenc bicskei tanár alkotását. A tanácsteremben elhelyezett arckép is Várdiák Ferenc műve. Az avatáson az ünnepi beszédet Vértes József főjegyző mondta.Griger Miklós plébános volt Jánosréten, majd Bakonysárkányban, 1912-től Sóskúton, 1931-től Bicskén. Alapítója volt a Nemzeti Néppártnak. 1920-tól országgyűlési képviselő, több helyen szerzett mandátumot, utoljára 1937-ben, Lovasberényben.A mellszobor a II. világháborút követően eltűnt, 1991-ben Domonkos Béla Griger Miklóst ábrázoló alkotását avatták fel helyén (lásd a kapcsolt műlapot). Források: MTI Hírarchívum 1920-1945, 1938. szeptember 25. 22. o. http://www.ogyk.hu/e-konyvt/mpgy/alm/al931_36/123.htm http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/tizenket_legitimista_eletrajz/