1848-as emlékzászló

1848-as emlékzászló

Somogy vármegye, Siófok, Fő térFelállítás: 1948, Elbontás: 1969 Ády (2020.02.05. 17:02): Az alkotást a víztoronnyal szembeni Szabadság téren állították fel a 1848-49-es szabadságharc századik évfordulójának emlékére. A permi vörös homokkő emlékművön középen egy Kossuth címert, a két oldalt meg az 1848 és 1948-as felirat látható. A formáját nézve, lehetséges, hogy országzászló volt, de se cáfolni, se megerősiteni egyenlőre nem tudom.Feltételezhetően a Sió Áruház építésével kapcsolatos területrendezés miatt bontották le, és helyezték át a Vak Bottyán János iskola előtti parkba. Források: A Siófoki Könyvtár közlése alapján. | Pótó János (2020.02.05. 17:02): Ády, a formája és a központi elhelyezése alapján erős a gyanúm, hogy ez eredetileg országzászló volt, és valamikor az 1930-as években készülhetett. 1948-ban sok országzászlót alakítottak át 1848-as emlékművé, mivel az eredeti cél, a Trianonra emlékeztetés amúgy sem volt már aktuális, a centenárium kapcsán pedig aktuálissá vált egy forradalmi emlékmű felállítása. És ez volt a legolcsóbb megoldás az országzászló eltüntetésére és egy új emlékmű létrehozására. Sok helyen csinálták, szerintem itt is ez történhetett.

#címer#1848/49-es forradalom és szabadságharc#emlékmű#homokkő#textilanyag#vas
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán