Államalapító Szent István
Bács-Kiskun vármegye, Újtelek, Alkotmány utca 13, A Polgármesteri Hivatal és a temető által övezett park Dr. Pinczés Sándor (2016.07.11. 12:44): Jó ez a Tamás által szerkesztett érintős játék. (lásd: szoborkereső.app) Elmentem Újtelekre megérinteni Hársch Ferenc Szent István király műlapján közölt szobrot. A szobrot megtaláltam, de megérinteni nem tudtam. Kb. egy 100-150 méteres kört tettem körülötte, de nem jutottam közelebb 152 méternél. Pár képet azért készítettem...No, jó, mondom, rossz helyen van! Terveztem az átpozicionálási javaslatot - nem vagyok kapkodós - bár már szombaton megnéztem, de csak ma jutottam odáig, hogy jelöljek. Nézegetem a képeket: hát ez nem is az a szobor! Már csak az hiányzott volna, hogy nem is az a falu... Így az eredeti szobor marad ott, ahol jelölve van.Szóval: itt egy Szent István-mellszobor. Szerencsére készítettem pár képet. Hársch Ferenc arról ír az "AZ: 16209" műlapon, hogy "A Szent István szobrot 2001. május elsején, a Falunapon avatták föl. Tíz tél és tíz nyár eléggé megviselte az alkotást, de már tervezik az utódját." Lehet, hogy ez az utód? Minden esetre semmi infót nem találtam így utólag, jelentősebben nem tanulmányoztam, mert azt konstatáltam, hogy meg van... A szobor műkő talapzaton áll, a tömb - ami lehet márvány is, de mészkőnek jelöltem - nem adja ki teljesen a figurát, a hátulja nagy gép által hagyott nyomokkal síkban határolva látható.