Hármashatárjel (1920-1921)
Csongrád-Csanád vármegye, Kübekháza, Fő utca 86., Abigél Hotel előtti parktükörFelállítás: 1920. április 4. Cedrus (2017.08.19. 17:44): "1918 novemberében bevonultak a szerbek: Trianon a Maros-Tisza-szögét, tehát Kübekházát is Jugoszláviához csatolta. Így volt ez az 1921. évi búcsúig, Szent István napjáig. Az előző napon (1921 augusztus 19) a szerb impérium e terület kilenc községét (Kiszombor, Ferencszállás, Klárafalva. Deszk, Szőreg, Ó- és Uj-Szentiván, Gyála, Kübekháza), köztükKübekházát visszaadta Magyarországnak. Ettől kezdve itt húzódik el a trianoni határ."1924-ben némi változás történt, mivel Óbébát Jugoszlávia átengedte Romániának. Ettől az időtől két határ, a román és jugoszláv (szerb) határ vonulata van Kübekháza területe mellett.Az egykori Hármashatárjel ma is látható Kübekháza főutcáján az Abigél Hotel előtt. Az épület előtt húzódó sövény miatt csak a helyi emberek készséges segítségével találtam meg, éspedig Kübekháza visszacsatolásának évfordulóján. Források: http://www.kubekhaza.hu/docs/mult/100.pdf 32. o. https://hu.wikipedia.org/wiki/Trianoni_békeszerződés