Czibor Zoltán - Tóth II. József

Czibor Zoltán - Tóth II. József

Budapest, XXI. kerület, Béke tér, Táncsics Mihály - Szent István út - Béke tér közterületeFelállítás: 2017. november 25. Domby (2017.11.26. 09:54): Megkezdődtek az emlékműállítás munkálatai... Az ARANYCSAPAT két játékosának állítanak, illetve állítottak emléket. Czibor Zoltán végig, az Aranycsapat alakulásától annak a széthullásáig a keret biztos tagja volt. Tóth II. József az Aranycsapat utolsó éveiben - 1953-1957 között - játszott mint csatár, 5 gólt szerzett. Mindketten az 1954. évi svájci vb-n második helyezést elért csapat tagjai voltak.Czibor Zoltán Helsinkiben olimpiai bajnokságot szerzett, a következő linkben többet tudhatunk meg róla: http://csepel.info/?p=60665 Tóth II. József pályafutása alatt végig Csepelen játszott, függetlenül attól, hogy az egyesület neve változott, "ősi" csepeli volt. A forrásokban szereplő Magyarnarancs-cikk, link olvasása után el kell gondolkodni, hogy ilyen helyzetbe ne kerüljenek mindazok, akik korábban dicsőséget szereztek országunknak, hazánknak.Budahelyi Tibor szobrász http://www.kormendigaleria.hu/muvesz/budahelyi_tibor.html és Lelkes Márk szobrász http://lelkesdesign.hu/bemutatkozas/lelkes-mark/ készítette az emlékművet, mely tudomásom szerint az első az országban, mely az ARANYCSAPAT több játékosának egyszerre állít emléket.Az emlékmű felavatáson sok régi csepeli sportoló, labdarúgó mellett, több ismert politikus is megjelent. Több beszédre került sor, melyek részben a két sportoló, részben az Aranycsapat eredményeit emelték ki, különböző szemszögből megvilágítva. A koszorúzás előtt Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke felolvasta Orbán Viktor miniszterelnök levelét, melyet az emlékmű átadása alkalmából írt. Források: http://www.regioregia.hu/index.php?hir_id=4415http://magyarnarancs.hu/sport/rolam-ne-nevezzenek-el-stadiont-80778

#emberábrázolás#szobor#bronz#márvány#Czibor Zoltán (1929-1997)#Tóth József (1929-2017)
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán