Flora-szobor

Flora-szobor

Zala vármegye, Nagykanizsa, Csengery u., Egykoron a Sétakertben állt a szobor.Felállítás: 1908 Móritz István (2017.12.16. 02:08): Nagykanizsán a Sétakert a város legnagyobb területű parkja. Tripammer Gyulának, a Szépítő Egylet ügyvezető-elnökének javaslatára 1896-ban vették fel a közgyűlés programjába egy promenád létesítését. Fabik József városi kertész segítségével maga ültette be a kertet, s ápolta haláláig. A Sétakertben 1908 nyarán került felállításra egy Flora szobor, amit özv. Wusztl Lajosné adományozott a városnak. Sajnos nem ismert, hogy mikor és miért tűnt el a szobor. Források: http://holmi.nagykar.hu/irasok/4566/1.html 124 http://nagykanizsa.utisugo.hu/latnivalok/milleneumi-setakert-nagykanizsa-66109.html

#emberábrázolás#szobor#görögkeleti#mészkő
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán