1956-os emlékmű
Győr-Moson-Sopron vármegye, Győrladamér, Táncsics M. u., Az önkormányzat épülete előtt. H.István (2019.05.15. 21:20): Az 1980-as évek legvégén a politikai változásokkal egy időben megjelent hazánkban az 1956-os események megítélésének megváltozása is. Ezeknek az eseményeknek megemlékezésére országszerte-főleg kerek évfordulókon-emlékműveket állítottak. Az emlékművek főleg pályázatok útján állítódtak. A ladaméri emlékmű-hát nem is tudom, talán lángot ábrázolhat. Egyetlen felirata: "1956" Tippem szerint 2006-ban, az 50. évfordulón állíthatták.