Magyar zászló

Magyar zászló

Budapest, XXI. kerület, Duna dűlő , A Daru-domb mellett a DunapartonFelállítás: 2018. április 7. Domby (2018.07.30. 16:32): Az Országgyűlés 2014-ben határozatot hozott,hogy március 16-át, a nemzeti zászló és címer napjává nyilvánítja. Évente megemlékeznek erről a napról.Az Országgyűlés Elnöke Kövér László a parlamenti ülés előtt így emlékezett meg erről a napról:" Zászlónk és címerünk olyan szimbólum, amely kifejezi nemzetünk összetartozását, jelképezi szülőföldünkhöz fűződő kapcsolatunkat és magában hordozza az elődeinktől örökölt történelmi hagyományok tiszteletét. Amikor ma a nemzeti zászlóról és a címerről emlékezünk, azok előtt is tisztelgünk, akik ezen jelképeket magasba emelve életüket vagy szabadságukat áldozták hazánkért."Csepelen egy impozáns nagyméretű /kb. 25-30 m. magas/ árbocon zászlót avattak. Eredetileg március 16-án, de az igen rossz időjárás miatt elhalasztották, az avatást. Az avatást április 7-én tartották meg a választás előtti napon. Ünnepélyes keretek között történt az alkotás avatása illetve megszentelése.A későbbre halasztott avatási ünnepségen több ismert személyiség, politikus- Wittner Mária, Szász Jenő, Németh Szilárd, Borbély Lénárd,...- jelent meg. Több beszéd is elhangzott, melyek tartalmai a fentebb idézett tartalmával megegyezik.A felavatott zászló szép környezetben,igen közel a Daru-dombhoz állították fel. Közvetlenül az alkotáshoz négy kb.2 méteres faragott fa oszlop található, melyeken a Trianoni szerződés alkalmával elcsatolt területekre emlékeztetnek.( Erdély,Délvidék,Felvidék,Őrvidék) Források: https://www.csepel.hu/component/k2/item/11103-sorsfordito-nap-zaszloavatas-a-daru-dombon

#acél#emlékmű#fa#textilanyag#trianoni békeszerződés
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán