1956-os Büszkeségpont

1956-os Büszkeségpont

Zala vármegye, Egeraracsa, Kossuth Lajos utca 4., Szent István király kápolna mellettFelállítás: 2017. április 29. Dr. Pinczés Sándor (2018.04.10. 11:20): Egeraracsa kicsike falu. A "Büszkeségpont" távol élőknek talán arra hívja föl a figyelmét, hogy még egy ilyen kicsi falut sem kerül el a szomorúság, ha fegyverek ropognak. Lakónak száma alig haladja meg a 300 főt. "1956-os emlékműavatás Egeraracsán 2017.04.29-én felavattuk az 1956-os Büszkeségpontunkat, mellyel méltóképpen megemlékeztünk eme fontos eseményről.Manninger Jenő országgyűlési képviselő a korabeli, köztük a zalai eseményeket és a forradalom későbbi megítélését idézte fel. Kiemelte: 1956 a magyar történelem egyik legszebb emléke. Az emlékmű létrehozását az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatta 3.000.000 forinttal." Források: http://www.egeraracsa.hu/hirek.htm

#szobor#1956-os forradalom#emlékmű#modern művészet#második világháború#mészkő
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán