Minden magyar áldozat emlékére

Minden magyar áldozat emlékére

Győr-Moson-Sopron vármegye, Győr, Szentlélek tér.Avatás: 1989. május 9., Avatás: 2013. október 31. Keszthelyi Sándor (2018.12.20. 14:13): Győrben a Nádorvárosi köztemető előtti téren áll egy emlékmű. Itt van a Szentlélek templom és a hely neve is a Szentlélek tér.Még közterületen, a bejárathoz vezető járda mellett található az emlékmű. Egy térburkolatú részen van egy vörös kőtábla, amelyre ezt vésték:A XX. SZÁZAD MINDENMAGYAR ÁLDOZATA EMLÉKÉRE1989. MÁJUS 9.-ÉNMDFGYŐRI TAGSÁGAA tábla keleti oldalán egy fából ácsolt kereszt áll. A kereszten szögesdrót darabok is láthatók.Egy kis fehér kőtábla is van ezzel a felirattal: E KERESZTET ÚJRAÁLLÍTTATTA ABENCÉS DIÁKOKGYŐRI EGYESÜLETE:2013.Némi magyarázat: az MDF = Magyar Demokrata Fórum, alapítva 1987. szeptember 27-én; Május 9. = a II. világháború vége Európában, 1945-ben.A Bencés Diákszövetség Hírlevele 24. 2013. 2. szám 13. oldala szerint: "2013. október 31-én a Bencés Diákok Győri Egyesületének vezetősége ... felavatta a Bencés Diákok Győri Egyesülete által újjáalkotott, a 20. század magyar vértanúi emlékére 1989-ben az MDF győri szervezete által a Szentlélek téren állított, mára teljesen elkorhadt emlékkeresztet. A keresztet Marton József OSB áldotta meg, beszédet mondott Balogh Pál (Gy62), a Bencés Diákok Győri Egyesületének felügyelőbizottsági elnöke, a kereszt újraálmodója." Források: Az alkotást a helyszínen megnéztem és fényképeim alapján írtam le.http://bdsz.hu/wp-content/uploads/2012/01/24-2_nyomda1_small.pdf

#emlékmű#fa#felújítás#második világháború#mészkő#római katolikus
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán