Főposta homlokzati domborműve
Románia, Nagyszeben (Sibiu), Strada Mitropoliei 14.Felállítás: 1904 Orbán Róbert (2019.10.12. 21:14): A nagyszebeni főposta 1904-ben épült.A Mitropoliei u. (korábban Mészáros utca, illetve Fleischergasse) felőli homlokzaton látható a műlapon szereplő dombormű A relief egy postáskisasszonyt (telefonközpont-kezelőt) ábrázol, mellette két postagalambbal.A postát szimbolizáló dombormű felett egy festett napóra látható. A napóra felső részéhez egy erősen sérült (szintén festett) városábrázolás (?) csatlakozik. Források: 1Strada Mitropoliei 14. - https://patrimoniu.sibiu.ro/cladiri/mitropoliei/268 (Mj.: 2019. okt. 12.)