Főposta homlokzati domborműve

Főposta homlokzati domborműve

Románia, Nagyszeben (Sibiu), Strada Mitropoliei 14.Felállítás: 1904 Orbán Róbert (2019.10.12. 21:14): A nagyszebeni főposta 1904-ben épült.A Mitropoliei u. (korábban Mészáros utca, illetve Fleischergasse) felőli homlokzaton látható a műlapon szereplő dombormű A relief egy postáskisasszonyt (telefonközpont-kezelőt) ábrázol, mellette két postagalambbal.A postát szimbolizáló dombormű felett egy festett napóra látható. A napóra felső részéhez egy erősen sérült (szintén festett) városábrázolás (?) csatlakozik. Források: 1Strada Mitropoliei 14. - https://patrimoniu.sibiu.ro/cladiri/mitropoliei/268 (Mj.: 2019. okt. 12.)

#dombormű#emberábrázolás#falfestmény#festmény#állatkép#épületkép#cégtábla#díszítőművészet#gipsz#köztéri óra#napóra
Forrás
Köztérkép
Kapcsolódó
Megtekintés a DKA oldalán