Boldogságos Szűz a gyermek Jézussal
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye, Nyíregyháza, Kossuth tér 4., Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház főbejárata fölöttAvatás: 1904. augusztus 20. Cedrus (2020.02.17. 06:07): A Kossuth téren látható a kéttornyú, román stílusú székesegyház, Samassa József egri érsek fogadalmi temploma. 1993 óta a Debrecen-Nyíregyházi egyházmegye társszékesegyháza, előtte Egri főegyházmegyés templom volt. A templomot Samassa érsek szentelte fel 1904. augusztus 20-án." A templomot Nagy Virgil és Kommer József budapesti építészmérnökök tervezték neoromán stílusban. Kivitelezője Godnautz Károly budapesti építész, a műszaki ellenőr Pisszer János volt. A két évig tartó építés szervező-irányítója Szmrecsányi Lajos irodaigazgató, a későbbi egri érsek volt."A templom főbejárata fölötti timpanonban a Boldogságos Szűz a gyermek Jézussal domborműve látható - Szent József és Keresztelő Szent János társaságában - amint Szent István és Szent László királyok hódolnak előtte. Források: https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarok_Nagyasszonya-társszékesegyház http://magyaroknagyasszonya.dnyem.hu/?page_id=245 http://nyiregyhaza.plebania.net/templom.htm