Szent István és Szent László
Csongrád-Csanád vármegye, Szeged, Templom tér (Dóm tér), Szent Demeter-templom homlokzatán volt.Felállítás: 18. század Cedrus (2022.08.05. 12:00): A Templom téren emelt Szent Demeter-templom homlokzati oldalmezőkben látható egy-egy kisebb ajtónyílás felett egy-egy szoborfülke foglal helyet. A két fülkében Szent István és Szent László másfélszeres életnagyságú, homokkő szobra volt elhelyezve. A homlokzati felső szoborfülkében volt látható Szent Demeter szobra. Lásd: Kapcsolt műlap A Fogadalmi-templom építésének megkezdése miatt a Szent Demeter-templom lebontását kezdeményezték, így a szobrok is eltávolításra kerültek. Szent István és Szent László szobrok a Fekete-ház (Szeged, Somogyi utca 13.) bejárati előterében láthatók. A szobrok erősen kopottak, de ennek ellenére is gyanítható, hogy az alsóvárosi templom kőszobrászainak műhelyéből kerültek ki. Források: Szeged története 2. 1985 (604 old.) Tóth Attila: Szeged szobrai és muráliái 1993 (385. old.) Szent Demeter-templom története: https://www.delmagyar.hu/delmagyarchiv/2014/07/a-domotor-torony-alatt-mar-mora-ferenc-regi-sirokat-sejtet